راز موفقیت در کار

قدیمی‌ترین راز موفقیت در کار و افزایش بهره وری چیست؟

به نظر می‌رسد که این روزها هر شخصی عقیده دارد که بهترین راز موفقیت در کار وافزایش بهره وری روزانه را می‌داند. مطالب بسیاری در این زمینه منتشر می‌شود و نظرات زیادی وجود دارند؛ مثلاً گفته می‌شود دانلود یک اپلیکیشن یا خرید یک برنامه‌ریز به خصوص می‌تواند معجزه کند.

همچنین برخی باور دارند روش های جدید مدیتیشن یا ذهن آگاهی تاثیر به سزایی در افزایش بهره وری دارند. با این وجود گاهی نیازی نیست سراغ روش‌های تازه رفت چرا که متد‌های اثبات شده و قدیمی‌تری وجود دارند و هنوز کارآمدی خود را حفظ کرده‌اند. ۱۰۰ سال پیش آیوی لی (Ivy Lee) روشی خاصی برای افزایش بهره وری معرفی کرد که قدیمی‌ترین راز موفقیت در کار به شمار می‌رود.

آیوی لی کیست و قدیمی‌ترین راز موفقیت در کار چگونه مطرح شد؟

به تعویق انداختن کار‌ها، مسئله‌ای است که بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم. دنیای کاری مدرن به قدر شلوغ و درهم شده که گاهی نمی‌دانیم کدام کار از اهمیت بیشتری برخوردار است و ممکن است بسیاری از فعالیت‌ها بارها عقب بیفتد یا حتی به کلی فراموش شود.

با این وجود آیوی لی که بهترین مشاورین کاری زمان خود به شمار می‌رفت و یکی از پیشگامان روابط عمومی محسوب می‌شد، در سال ۱۹۱۸ طی ملاقاتی که با Charles Schwab مدیر عامل Bethlehem Steel داشت روشی کارآمدی برای افزایش بهره‌وری عنوان نمود.آیوی لی برای طراحی رمز موفقیت و افزایش کاربری، مبلغی معادل ۴۰۰ هزار دلار امروز کارمزد گرفت

Schwab یکی از ثروتمندترین افراد دوره‌ی خود به حساب می‌آمد، به دنبال راهی بود تا بهره‌وری تیم کاری خود را افزایش دهد. به همین دلیل سراغ لی رفت و او نیز روشی متشکل از ۵ قدم اساسی را برایش تشریح نمود.

خواندن
4 عامل شکست کسب و کار کوچک

این مسئله موجب شد تا Schwab پس از آزمایشی ۹۰ روزه و موفقیت این روش، مبلغی معادل ۴۰۰ هزار دلار امروز به آیوی لی پرداخت کند و به نوعی از وی تشکر نماید.

متد ۱۰۰ ساله و اثبات شده آیوی لی برای افزایش بهره وری چیست؟

شاید انتظار دارید که قدم‌های بسیار پیچیده‌ای برای این مسئله مشاهده کنید اما روش لی به قدری آسان است که با چند روز تمرین می‌توانید از آن برای بهبود بهره‌وری و افزایش فعالیت خود استفاده کنید. این پنج قدم به شرح زیر است؛

  • در پایان روز کاری شش فعالیت مهم روز بعد خود را فهرست نمایید. توجه کنید که تنها ۶ مورد را ذکر کنید و نه بیشتر.
  • این شش مورد را بر اساس اهمیت و برتری مرتب کنید. به صورتی مهمترین فعالیت، اولین مورد فهرست شما باشد.
  • روز بعد تنها روی انجام این شش مورد تمرکز کنید. بدین صورت که پس از اتمام مورد اول سراغ گزینه بعدی بروید و به هیچ وجه آنها را با هم انجام ندهید.
  • اگر نتوانستید چند مورد از فهرست خود را انجام دهید، آنها را به فهرست روز بعد خود اضافه نمایید.
  • تمامی قدم‌های قبلی را به صورت روزانه تکرار کنید.

منبع: دیجیاتو

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *