۸ ایده کسب‌وکار بر پایه هوش مصنوعی

۸ ایده کسب‌وکار بر پایه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به سرعت جای خود را در زندگی روزمره و کسب‌وکارهایمان باز می‌کند و کارآفرینان زیادی به دنبال فرصت تجاری با استفاده از هوش مصنوعی هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم طیف وسیعی از ایده‌های استارتاپی بر پایه هوش مصنوعی را کشف کنیم.

خدمات مالیات برپایه هوش مصنوعی

مسائل مالیاتی همواره بحث‌‌برانگیزترین موضوع بوده و هست. در اکثر کشورهای دنیا پرداخت مالیات بر درآمد شخصی (‌و نیز مالیات‌های تجاری کوچک‌) برای هر کسی یک وظیفه عادی است. قوانین و مقررات مربوط به مالیات اغلب پیچیده و همیشه در حال تغییر هستند.

تحولات پی‌در‌پی در مسائل مالیاتی کار را برای همه دشوار می‌سازد. علاوه بر اطمینان از محاسبه دقیق مالیاتی مسائلی نظیر فرار مالیاتی نیز مطرح می‌شود که باید به آن رسیدگی کرد. خدمات دستگاه‌های هوش‌مصنوعی به شما این امکان را می‌دهد تا به طور دقیق مالیات خود را محاسبه کنید.

شرکت‌های کوچکی که در حوزه هوش‌مصنوعی فعالیت می‌کنند‌، می‌توانند با تجهیز دستگاه‌های مربوط به محاسبه مالیاتی و با استفاده از یادگیری ماشین، به دولت‌ها و شرکت‌های دیگر کمک کنند تا علاوه بر محاسبه مبلغ مالیات، پرداخت‌های مالیاتی را انجام دهند.

وقتی تمام درآمدها و هزینه‌ها به‌درستی به‌دست‌آمد و ثبت شد، سپس توسط یک هوش مصنوعی آنالیز و بهینه‌سازی می‌شود. هوش مصنوعی بهترین روش برای تولید اظهارنامه‌های مالیاتی است که افراد و شرکت‌ها را از کاغذبازی معاف می‌کند. با بهره‌گیری از امکانات هوش مصنوعی در مالیات، زمان و منابع حفظ می‌شوند.

خرید شخصی با هوش مصنوعی

اپلیکیشن موبایلی بر پایه هوش مصنوعی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد که چه کاری می‌خواهید انجام دهید، چه تیپی را دوست دارید، قصد دارید چقدر و چگونه خرج کنید، چه وقت و کجا می‌خواهید خرید انجام دهید. اپلیکیشن موبایل مجهز به هوش مصنوعی به شما می‌گوید که چه چیزهایی را دوست دارید یا دوست ندارید.

خواندن
استارتاپ‌ها چگونه در سه مرحله اعتماد شما را به دست می‌آورند؟

این اطلاعات از طریق تعدادی از برنامه‌های محبوب که شما پیش از این از آنها استفاده کرده ‌بودید، جمع‌آوری می‌شود. سپس برندها و بازاریابان به منظور کسب درآمد بیشتر از آنها برای جلب توجه شما استفاده می‌کنند.

یک دستیار خرید شخصی که با هوش مصنوعی کار می‌کند، می‌تواند محصولات مناسب را برای شما پیدا کند. برندها و خرده‌فروشان روابط وابسته‌ای با یکدیگر دارند تا بهترین پیشنهادها و معاملات را در زمینه کاری خود به شما بدهند.

خدمتگزار با استفاده از هوش مصنوعی

از گذشته تاکنون خانواده‌هایی که مشغله کاری زیادی داشتند، از خدمتگزار استفاده می‌کردند. هوش مصنوعی این مشکلات را برطرف و به خانواده‌های زیادی کمک کرده‌است. حتی اگر کسی خیلی مشغله کاری نداشته باشد نیز هوش مصنوعی زمان کافی برای مدیریت صحیح یک خانواده را ایجاد می‌کند.

برنامه‌های هوش مصنوعی با انواع مختلف وسایل هوشمند خانگی ترکیب می‌شود. برنامه‌های هوش مصنوعی باعث می‌شوند تا مردم همه چیز را روی تلفن‌های همراهشان کنترل کنند. حتی هوش مصنوعی می‌تواند به حساب بانکی خانوار دسترسی داشته باشد تا مبلغ سفارش غذا و سایر کالاها را بپردازد.

زنجیره تامین هوش مصنوعی

مدیریت زنجیره تامین هوش مصنوعی و زنجیره تامین یک صنعت عظیم است. با افزایش قیمت سوخت و حمل‌و‌نقل از یک‌سو و تقاضای بیشتر برای تحویل آزاد از سوی دیگر، شرکت‌ها به دنبال این هستند که راه‌های جدیدی را برای کاهش هزینه‌ها و برآورده ساختن خواسته‌های خود ارائه دهند.

هوش مصنوعی فرصتی برای مدیریت زنجیره تامین و کاهش هزینه‌ها را به وجود می‌آورد. یک مدیر زنجیره تامین هوش مصنوعی می‌تواند با نظارت بر سفارشات جدید و یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های موجود به همراه خدمات جانبی مانند بهینه‌سازی مسیر عملیات نظارت را انجام می‌دهد. همه چیز از انبار به مشتری، مدیریت و … بهینه‌سازی می‌شود تا هزینه‌ها را کاهش داده و کارایی را افزایش دهد.

خواندن
استارتاپ به چه مقدار سرمایه‌ اولیه نیاز دارد

بازی‌های آنلاین برپایه هوش مصنوعی

بازی‌های آنلاین جذاب‌ترین بخش برای نوجوانان و جوانان هستند. بازی‌های آنلاین برپایه هوش مصنوعی بازیکنان را به چالش می‌کشد. بازیکنان بسیار خوبی در جهان وجود دارند که بیشترین بخش از زندگی‌شان را ‌روی بازی‌های آنلاین سرمایه‌گذاری می‌کنند. بازی‌های آنلاین مرتبط با هوش مصنوعی به‌خصوص در حوزه آموزش به کودکان موثر بوده‌ و تاکنون بازار خوبی داشته‌اند.

مدیریت مزرعه با استفاده از هوش مصنوعی

غذا برای انسان موضوعی حیاتی است و کشاورزی اهمیت زیادی برای بقای انسان دارد. با مدرنیزه‌شدن همه حوزه‌ها که کشاورزی نیز از آن مستثنی نیست، تعداد کشاورزان کاهش یافته است. هوش مصنوعی به کشاورزان کمک می‌کند تا مزارع خود را حتی بدون حضور فیزیکی مدیریت کنند. هوش مصنوعی با پیش‌بینی تغییرات آب و هوایی، نظارت بر مزارع را ساده‌تر کرده است.

از دیگر امکانات توسعه کشاورزی برپایه هوش مصنوعی می‌توان به هواپیماهای بدون‌سرنشین اشاره کرد. شرکت‌هایی وجود دارند که سیستم‌های مبتنی بر هواپیماهای بدون سرنشین را برای کمک به نظارت بر عملیات‌های کشاورزی در مقیاس گسترده ارائه می‌کنند که این مسئله کار نظارت بر مزارع را سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند.

آژانس‌های بازاریابی هوش مصنوعی

باید قبول کنیم که بدون بازاریابی، انتظار فروش خوب بی‌معنا‌ست. هوش مصنوعی به کمک صنعت بسیار پیچیده و چالش‌برانگیز بازاریابی آمده تا با کاهش زمان بازاریابی فروش را افزایش دهد. بازاریابان به منظور یافتن استراتژی‌ها و تکنیک‌های جدید برای کسب مزیت نسبت به رقبا تلاش زیادی می‌کنند اما اساسا در تحقیقات آنها خطای زیادی وجود دارد و فرآیند تحقیقات بازاریابی بسیار پرهزینه است. شما می‌توانید تعداد زیادی از آژانس‌های بازاریابی را پیدا کنید که موفقیت‌های شگفت‌انگیز خود را نشان می‌دهند.

خواندن
مهمترین دلایل موفقیت و شکست استارتاپ ها

شرکت‌های بازاریابی موفق زمان زیادی را صرف تحقیقاتشان کرده‌اند و هوش مصنوعی از این تجربیات در بازاریابی‌های هوشمندش استفاده می‌کند. سیستم محرک هوش مصنوعی می‌تواند عملکرد خود را با استفاده از «تجربه در طول زمان» ارزیابی ‌کند و حداقل یک تضمین پایه به مشتریان احتمالی دهد. تضمین پایه به‌تنهایی می‌تواند یک مزیت رقابتی مهم در دنیای بازاریابی باشد .

تحلیلگر کسب‌وکار هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با دسترسی کافی به اطلاعات در هر بازار خاصی می‌تواند شکاف بازار را تشخیص دهد که کارآفرینان انسانی برای کشف یا گریز از آن زمان زیادی را صرف می‌کنند. تحلیل کسب‌وکار برای شرکت‌هایی که در جایگاه رقابتی هستند، بسیار ارزشمند است.

یک تحلیلگر کسب‌وکار مصنوعی می‌تواند ایده‌های کسب‌وکار جدیدی را به عنوان یک خدمت ایجاد کند. مردم در هر جایی از جهان که باشند، از طریق تجزیه و تحلیل می‌توانند بازار خود را ثابت نگه‌دارند.

مجموعه عظیمی از اطلاعات، از اقتصاد محلی، ایالتی و ملی گرفته تا گرایش‌های سیاسی، بانکداری و خواسته‌های مصرف‌کننده در هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می‌شود تا ایده‌ها و فرصت‌های تجاری مفیدی را ایجاد کند که برای مدت طولانی پنهان یا کاملا از دست رفته بوده ‌است.

کارآفرینان و کسب‌و‌کارها می‌توانند از یک تحلیلگر کسب‌وکار به عنوان یک خدمات پرداختی برای تشخیص شکاف‌های موجود در کسب‌وکارشان استفاده کنند.

منبع: هفته نامه شنبه

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *