۵ راه تشخیص کسب‌وکارهای میلیارد‌دلاری آینده

۵ راه تشخیص کسب‌وکارهای میلیارد‌دلاری آینده

چه چیزهایی باید به یکدیگر وصل شوند؟ فناوری ۵G قادر به تبدیل اینترنت اشیاء به اینترنت هر چیز است؛ چطور؟ اینترنت اشیاء در بازه دستیابی به یک ارتقای بزرگ است. به سازنده خودرویی فکر کنید که با سازنده دیگری مشارکت می‌کند و به این ترتیب همه خودروها با یکدیگر مرتبط هستند.موج جدید کسب‌وکارهای میلیارد‌دلاری ، گوگل و نتفلیکس و آمازون جدید، طی دو سه سال آینده ظهور خواهند کرد. این پیش‌بینی بر مبنای استنتاج‌های بروس ریسرچ بیان شده که مدیر ارشد اجرایی موسسه‌ای به همین نام و یک طراح راهبردها و پیشگوی مسائل فناوری است.

بروس ریسرچ در این‌باره می‌گوید: «دو تا سه سال مدت زمان بسیار کوتاهی است، این یک فرصت عظیم و رویایی برای کارآفرینان است.» بله، فناوری جدید قادر به مواجهه با مقادیر بزرگ‌تر و سریع‌تری از جریان داده‌هاست اما تاثیر بزر‌‌گ‌تر ناشی از کیفیتی بسیار بهبود‌یافته، بهنگام‌بودن و سودمندی آن داده‌هاست. کسب‌وکارهای میلیارد‌دلاری اشاره شده چگونه به دست خواهند آمد؟

بروس و برخی آینده‌پژوهان برجسته پیشنهاد می‌کنند که برای رسیدن به جواب درست، ۵ پرسش را مطرح کرده و پاسخ‌هایتان را مرور کنید:

مردم به صورت مجازی قادر به انجام چه کارهایی هستند؟

تعامل در زمان حقیقی با استفاده از فناوری ۵G با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. بسیاری از برنامه‌های کاربردی جدید به دنبال افزایش نرخ تبادل اطلاعات هستند.

به عنوان مثال، اگر گروهی از افراد مایل به کار نوازندگی با یکدیگر به صورت برخط باشند، با بسیاری از شبکه‌های موجود وضعیتی اسفبار پیدا خواهند کرد. وقتی که یکی از هم‌گروهی‌ها نتی را می‌نوازد تا زمانی که شما آن را می‌شنوید، وقفه‌ای قابل درک اما همچنان آزاردهنده وجود دارد.

خواندن
برندسازی کسب‌وکار تجارت الکترونیک در بازار مملو از رقیب

بنابراین تمرین با این شیوه مناسب نیست. فناوری ۵G این مشکل را حل خواهد کرد و راه برای تجارب دیگری را باز می‌کند که گروه‌هایی از افراد قادر هستند به صورت همزمان و مجازی تجربه کنند.

۵ راه تشخیص کسب‌وکارهای میلیارد‌دلاری آینده

چه چیزهایی باید به یکدیگر وصل شوند؟ فناوری ۵G قادر به تبدیل اینترنت اشیاء به اینترنت هر چیز است؛ چطور؟ اینترنت اشیاء در بازه دستیابی به یک ارتقای بزرگ است. به سازنده خودرویی فکر کنید که با سازنده دیگری مشارکت می‌کند و به این ترتیب همه خودروها با یکدیگر مرتبط هستند.

شبکه‌ای را در نظر بگیرید که در آن به خودروها درباره تصادفات، آب و هوا‌ و شرایط جاده اطلاع‌رسانی می‌شود. در شرایط فعلی انجام چنین کاری نیاز به زمان زیاد برای ارسال اطلاعات از یک خودرو به شبکه و ارسال آن به یک خودروی دیگر است.

فناوری ۵G این نوع از ارتباطات را ممکن می‌کند. سولیس در این‌باره می‌گوید: امکاناتی وجود دارد که کسی تصورش را نمی‌کند. چه چیزهایی اطمینان‌بخش‌تر است؟ هر فناوری جدید جنبه‌های ناشناخته خودش را دارد. به طور مشخص تعیین قطعیت از عدم قطعیت همیشه منجر به دستیابی به راهبردی بهتر می‌شود.

بنابراین آنگونه که باروس می‌گوید: کارتان را به جای فرضیات با بررسی تمایلات واقعی شروع کنید. چرخش به سمت فناوری ۵G در حال رخ‌دادن و قطعی است. آنچه که قطعیت کمتری دارد، توقع در این مورد است که فناوری ۵G زمانی بیشتر نیاز دارد تا به دست کاربران مناطق غیر‌شهری برسد.

بر اساس گفته‌های باروس، اینکه بین گرایش‌های «سخت» (قطعی) و «نرم» (فرض‌شده و با قطعیت کمتر) تفاوت قائل شویم مهم است. او معتقد است با در نظر گرفتن فرضیات نادرست امکان دارد فرصت‌هایی از دست برود‌ و می‌گوید: «فرصت‌هایی با گرایش‌های نرم (با قطعیت کمتر) همان‌هایی است که قادر به تغییر آنها هستیم.» و به عنوان کارآفرین باید قادر به نقش‌آفرینی برای انجام چنین کاری باشیم.

خواندن
تکالیف قانونی و مالیاتی صاحبان کسب‌وکارهای مجازی اعلام شد
۵ راه تشخیص کسب‌وکارهای میلیارد‌دلاری آینده

چه چیزی گیج‌کننده است؟ فناوری که موجب ارتقای ۵G می‌شود، به کاربران کمک می‌کند تا دنیای فیزیکی را بهتر درک کنند. به بیان میک لیبهولد که پژوهشگر ارشد و همکار برجسته در موسسه غیر‌انتفاعی برای آینده است، با ترکیب فناوری‌ ۵G با پیشرفت‌های جستجوی بصری، واقعیت افزوده به افراد این امکان را می‌دهد که تقریبا همه چیز را در دنیای خودشان شناسایی کنند.

ترفند سودمند و یکپارچه ساختن واقعیت افزوده آنگونه که جذاب و تحریک‌کننده به نظر می‌رسد، به معنای فراهم‌ساختن اطلاعات مورد نیاز درباره محیط، با فناوری تقریبا نامرئی است. نتایج به ویژه برای صنایعی مانند گردشگری روشن است.

به عنوان مثال، می‌توانید به عنوان گردشگر‌ در یک شهر قدم بزنید و برنامه‌ای که در پس‌زمینه اجرا می‌شود، در نقش راهنمای مجازی عمل کند. لیبهولد پیش‌بینی می‌کند که عینک واقعیت مجازی آینده اپل تفاوت بزرگی در توسعه این فناوری جدید و کاربردهای آن ایجاد خواهد کرد.

او می گوید: «این یک تغییر بزرگ خواهد بود.» او ادامه می‌دهد: در حالی‌که اپل «نخستین شرکتی نیست که کارهای بسیاری انجام می‌دهد،اما آنها وقتی‌که کاری را انجام می‌دهند، درست انجام می‌دهند.» انتظار می‌رود هدست آنها به استقرار شبکه‌ ۵G کمک کند و تا اواسط ۲۰۲۱ منتشر شود.

با ترکیب فناوری‌ ۵G با پیشرفت‌های جستجوی بصری، واقعیت افزوده به افراد این امکان را می‌دهد که تقریبا همه چیز را در دنیای خودشان شناسایی کنند

چگونه می‌توانید تجربه کاربری بهتری خلق کنید؟ سولیس می‌گوید: توان ساختن یک تجربه کاربری بهتر اغلب منجر به خلق فناوری‌های جدید می‌شود‌ و بیشتر اوقات باعث می‌شود تا شرکت‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

خواندن
کسب و کار پوشاک: ۱۶ نکته برای راه اندازی کسب و کار پرسود در زمینه پوشاک و مد

در مورد فناوری ۵G بسیاری از تجارب کاربری با استفاده از فناوری به نحوی بهبود می‌یابد که کارها مقداری بهتر و سریع‌تر انجام شود. نوآوری بر پایه آن می‌تواند ارزش‌های جدید خلق کند. این ترکیب موجب اختلال می‌شود و به گفته سولیس این اتفاق به سرعت رخ می‌دهد.

او بلافاصله می‌گوید: شرکت‌ها قصد دارند برای بهبود توانایی‌شان در شخصی‌سازی محصولات و خدمات برخط و شخصی، داده‌های تلفن همراه را اولویت‌بندی کنند.

این به معنای دستیابی به روبات‌های گفت‌وگوگر، نمایند‌ه‌های خدمات مشتریان با آگاهی بیشتر، یا استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی نیازهایی است که احتمالا مشتری دارد. سولیس می‌گوید: «به عنوان یک مصرف‌کننده، چیزی که می‌خواهید مشاهده این است که شخصی‌سازی در زمان حقیقی چگونه انجام می‌شود.»

منبع: هفته نامه شنبه

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *