گوگل روی استارتاپ رباتیک UiPath سرمایه‌گذاری کرد

گوگل روی استارتاپ رباتیک UiPath سرمایه‌گذاری کرد

بزرگترین سرمایه‌گذاران سیلیکون ولی در حال سرمایه‌گذاری روی شرکت نرم‌افزاری رباتیک UiPath هستند. این شرکت در حال حاضر به‌لطف دومین دوره‌ی جذب سرمایه‌ی خود، سه میلیارد دلار ارزش دارد.روز سه‌شنبه، استارتاپ رباتیک UiPath اعلام کرد که در سری C فاندینگ، ۲۲۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. CapitalGگوگل، Sequoia و Accel، سرمایه‌گذارانی بودند که روی این شرکت سرمایه‌گذاری کردند. آخرین دور فاندینگ این شرکت، شش ماه پیش یعنی مارس ۲۰۱۸ بود. در آن زمان UiPath حدود ۱۵۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرد و ۱.۱ میلیارد لار ارزش‌گذاری شد.

گرچه استارتاپ رباتیک UiPath خود را یک شرکت نرم‌افزاری اتوماسیون پردازش رباتیک (PRA) می‌نامد، ولی این شرکت درزمینه‌ی تجهیزات متالیک یا چرخ‌های لاستیکی با کشش بالا فعالیت نمی‌کند.  UiPath با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، به شرکت‌های نرم‌افزاری کمک می‌کند پروسه‌های تکراری کسب‌وکار خود را خودکار کنند. همان‌طور که وب‌سایت این شرکت توضیح می‌دهد، این نرم‌افزار با سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها وارد تعامل می‌شود، درست همان‌طور که انسان‌ها با برنامه‌ها کار می‌کنند. اما تفاوت اینجا است که این نرم‌افزار هرگز نمی‌خوابد، هیچ اشتباهی مرتکب نمی‌شود و هزینه‌ی بسیار پایین‌تری نسبت به حقوق و دستمزد یک کارمند می‌طلبد. لایلا استاردی، یکی از شرکای CapitalG می‌گوید:

ما عمیقاً بر این باوریم که PRA مسیر اصلی سازمان‌ها برای بهره‌گیری از هوش مصنوعی است و UiPath این پتانسیل را با رشد بی‌نظیر خود و تأثیرات فوق‌العاده‌ی مشتری، اثبات می‌کند.

گوگل روی استارتاپ رباتیک UiPath سرمایه‌گذاری کرد

ریچ وانگ، یکی از شرکای Accel نیز این دیدگاه را تائید می‌کند. او می‌گوید:

من همیشه از پویایی بازار هوش مصنوعی و اتوماسیون پردازش رباتیک شگفت‌زده می‌شوم. استارتاپ رباتیک UiPath به‌خوبی ثابت کرده که پلتفرم این شرکت، در کوتاه‌ترین زمان ارزش فوق‌العاده بالایی به مشتریان ارائه می‌کند. ما معتقدیم که شرکت‌ها، هنوز در ابتدای راه استفاده‌ی گسترده از اتوماسیون و هوش مصنوعی هستند.

دانیل دینس، مهندس سابق مایکروسافت که اصالتاً رومانیایی است، در سال ۲۰۰۵ شرکت UiPath را در نیویورک تأسیس کرد. اما این شرکت در سال‌های اخیر به‌خوبی دیده شد و اوج گرفت.

این شرکت اعلام کرده که اخیراً ۶ مشتری سازمانی جدید را به پایگاه خود اضافه کرده و به‌دنبال جذب سه شرکت دیگر، یعنیBMW Group، Autodesk و Huawei است. سال گذشته این استارتاپ تعداد کارمندان خود را ۳۰۰ درصد افزایش داد و طبق برنامه، تا پایان سال ۲۰۱۸ شمار پرسنل استخدامی آن به ۱۷۰۰ کارمند خواهد رسید. دینس در بیانیه‌ای گفت:

ما آینده‌ای را می‌سازیم که در آن هر کارمند قادر باشد وظایف تکراری، خسته‌کننده و وقت‌گیر خود را خودکارسازی کند. در آینده، کارمندان به‌راحتی می‌توانند روی حل مشکلات خلاق و چالش‌برانگیز متمرکز شوند.

پلتفرم ما با پتانسیلی باورنکردنی، دروازه‌ی حرکت مشتریان به سمت دنیای هوش مصنوعی ویادگیری ماشین است.

منبع: زومیت

استارتاپس لند

 

خواندن
معرفی استارتاپ شکست خورده ترانوس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *