استارتاپهای گردشگری دریافت کننده بالاترین سرمایه های VC ها در دنیا

پیش بینی میشود استارتاپهای گردشگری در سال ۲۰۱۸ بالاترین سرمایه را از وی سی ها دریافت نمایند و حتی بالاتر از سرمایه هایی که برای استارتاپهای یادگیری عمیق ، هوش مصنوعی و بیگ دیتا هزینه شده است .

یکی از این استارتاپهای گردشگری TripAction می باشد که به تازگی ۱۵۴ میلیون دلار سرمایه نقد جذب کرده است تا ارزش آن به بیش از یک میلیارد دلار برسد . این رقم برای بسیاری از استارتاپهای موفق دیگر در دنیا رویایی خاص می باشد. اندرسون و بن بنیانگذاران برادر این شرکت معتقدند در حال حاضر وارد دنیای یونیکورن ها شده اند و این سرمایه گذاری سری C توسط سرمایه گذارهای خطر پذیر Lightspeed Venture Partners, Zeev Ventures and SGVC جذب شده است. آنها معتقدند در حال حاضر باید سرعت رشد خود را چندین برابر کنند و نیروهای بیشتری استخدام و کسب و کار خود را چندین برابر توسعه دهند .

به گزارش ایران استارتاپ در ایران جای خالی استارتاپهای موفق گردشگری جای خالی پر حسرتی است . البته صرف فروش بلیط و هتل انلاین نام شرکتها به استارتاپ گردشگری تغییر نخواهد کرد و حوزه فعالیت استارتاپهای گردشگری دنیا با ایران کاملا متفاوت است . در فضای تحریمی ایران سرمایه گذاری و توسعه استارتاپهای گردشگری میتواند بدون نیاز به دور زدن تحریم یا هر فعالیت پیچیده دیگری سرمایه ارزی را وارد کشور کرد و اگر از خیر فروش انلاین بلیط ها بگذریم تعداد استارتاپهای گردشگری واقعی در ایران از تعداد انگشتان یک دست هم کمتر می باشد . تمامی استارپهای گردشگری در ایران صرف فروش داخلی و بدون هیچ خلاقیتی با هدف کاربر عادی که این روزها بیش از ۲۰% از پروازها کنسل شده است را مورد توجه قرار داده و عملا معنای واقعی استارتاپ گردشگری را نمی توان در بین آنها تعریف کرد.

خواندن
چگونه با سرمایه شخصی خود در استارتاپمان سرمایه گذاری کنیم ؟

یونیکورن تازه متولد شده TripAction طیف وسیعی از خدمات گردشگری برای تمامی اقشار متوسط و ضعیف تا خدمات فوق لوکس VIP را شامل می شود . این شرکت به تازگی دفتر هاب خود را علاوه بر آمریکا در اروپا و در قلب کشور رو به توسعه هلند افتتاح کرده است . خدمات ویژه دولت هلند برای این دسته از شرکتها در دنیا مثال زدنی است . این یونیکورن با همکاری لیفت ، دراپ باکس و کنس پلتفرم خود را در آمریکا مورد توجه ۹۰% از شرکتهای گردشگری قرار داده است .

 

منبع: ایران استارتاپ

استارتاپس لند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

id, leo ipsum ut leo. Aenean luctus ultricies