۱۰ روش ساده برای داشتن سلامت در محل کار

۱۰ روش ساده برای داشتن سلامت در محل کار

آیا می دانید چطور سلامتی را در محل کارتان به وجود آورید:دوستان عزیز آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تا دیروقت کار می کنید؟ یا این که پشت میز کارتان ناهار خود را صرف می کنید؟ دائما به خاطر استرس و اضطراب کمبود خواب دارید؟ پس با ما در این مقاله همراه باشید، چون قصد داریم به بررسی تاثیر کار بر سلامتی و سلامت در محل کار و روش هایی برای اولویت دادن به سلامتی شما بپردازیم.

احتمالا شما زمان زیادی از وقت خود را در محل کار خود سپری می کنید و این چیز خوبی است. چون کار کردن محرک ذهن و چالش های آن است؛ اگرچه می تواند برای سلامتی شما ضرر هم داشته باشد. تحقیقات فراوانی پیرامون ارتباط بین زندگی بدون تحرک و تاثیر منفی آن بر سلامتی صورت گرفته است، که اگر آدم پشت میز نشینی هستید، دغدغه شما محسوب می شود.

در فرهنگ وابسته به کار امروزی، استرس و اضطراب تبدیل به مسئله های بزرگ تری شده اند. پس اگر کارمندی هستید که می خواهید سلامتی خود را در محیط کار حفظ کنید، یا کارفرمایی هستید که نمی داند باید برای سلامتی کارمندان خود چه کارهایی انجام دهید، تا به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنید. این مقاله همان چیزی است که باید بدانید.

سلامت در محل کار: ۱ – با خودتان ناهار بیاورید

مسلما یک میان وعده مناسب به شما کمک می کند تا تمام زمان بعدازظهر را نیرو و انرژی داشته باشید. سعی کنید از کربوهیدرات هایی مانند نان غلات، برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین، پروتئین خالص مانند ماهی یا تخم مرغ آب پز استفاده کنید و مصرف سبزیجات رنگارنگ را هم فراموش نکنید.

خواندن
روش‌های افزایش خلاقیت و نوآوری در کارمندان

۲  در ساعت ناهار از محل کارتان خارج شوید

سعی کنید بخشی از تایم ناهار خود را به قدم زدن در هوای آزاد و زیر نور خورشید اختصاص دهید؛ به این ترتیب ویتامین D مورد نیاز خود را دریافت می کنید و چند قدم جلوتر می افتید. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که قید ناهار خوردن را می زنند، توجه داشته باشید که استفاده از ساعت ناهار موجب کاهش میزان استرس شما و افزایش انرژی تان در بعدازظهرها خواهد شد.

سلامت در محل کار

سلامت در محل کار: ۱۰ – به خاطر سلامتی تان پیشنهاداتی ارائه کنید

اگر کار کوچک یا بزرگی وجود دارد که رئیس تان برای ارتقای سلامتی شما و سایر کارمندان می تواند انجام دهد، هرگز از بیان کردن آن واهمه نداشته باشید. این را بدانید که سلامتی شما و سایر همکاران تان امری است که مطمئنا برای رئیس تان هم اهمیت دارد، چون او برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود به شما نیاز دارد.

مثلا می توانید این پیشنهادات را به رئیس خود ارائه بدهید:

  • پیاده روی هفتگی ۴۰ تا ۵۰ دقیقه ای در سطح شهر
  • انجام مراقبه ده دقیقه ای صبحگاهی
  • تعیین مکانی برای به اشتراک گذاری مقالات سلامت و تغذیه
  • برنامه های چکاب سالانه، کلاس های ورزشی و همچنین رژیم های غذایی و مشاوره های تغذیه به صورت رایگان
  • تمرین خانگی که به سازگاری افراد در تیم و خلق عادت های گروهی سالم کمک می کنند
  • ارائه دستورهای غذایی سالم توسط متخصص تغذیه و مواد غذایی جدید که پرسنل بتوانند آن ها را در منزل خود امتحان کنند
  • شرکت تیم مدیریت در برنامه های مدیریت آگاهانه
خواندن
کوچ(coach) کیست،کوچینگ(coaching) چیست

به شما اطمینان می دهیم که ارائه همین خدمات ساده در محل کار، به خوبی کارکنان را تشویق به تمرکز روی سلامتی خود می کند. تا آگاهی بیشتری در مورد اهمیت تغذیه خوب داشته باشند، همچنین برای مراقبه و هوشیاری ارزش قائل شوند؛ تا هم خودشان و هم مجموعه را به هدف موفقیت در کسب و کار برسانند.

خوشبختانه در حال حاضر اغلب کارمندان موفق، خیلی بیشتر از قبل در مورد سلامتی، تغذیه سالم و تندرستی خود صحبت می کنند و مشتاقانه تجربه های خود را در مورد آشپزی و پخت غذاهای جدید و سالم با دیگران به اشتراک می گذارند.

واقعا برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارها بسیار مهم است که در محیط کارتان با سایر کارمندان مشورت کنید و بدانید که چه چیزهایی برای آن ها اهمیت دارد و مجموعه فعالیت هایی را داشته باشید که ابعاد گوناگونی از سلامتی را شامل شود. همچنین به خاطر داشته باشید که هرگز به عنوان یک مدیرعامل، شرکت در فعالیت های سلامتی را برای پرسنل خود اجباری نکنید. آن ها باید بتوانند همان طور که برنامه زندگی شان اجازه می دهد، وارد فعالیتی شده یا از آن خارج شوند.

منبع: خبرسان

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *