معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات
01 آگوست

معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات

سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان خبر داد.

سید محمد صاحبکار خراسانی در راستای معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات در گفتگو با برنامه روز ازنو گفت: بیش از 4500 شرکت دانش بنیان در ایران به ثبت رسیده و فعال هستند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حمایت از آنها بسته های حمایتی در نظر گرفته که می توان به معافیت از مالیات، معافیت از تعرفه های گمرکی، دریافت تسهیلات مناسب از تامین اجتماعی، تعامل با سازمان استاندارد، تعامل با شهرداری ها به منظور استقرار در املاک مسکونی، تعامل با سازمان نظام وظیفه به منظور گذراندن دوره های خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان و غیره اشاره کرد.

وی ادامه داد: در حوزه فروش محصولات این شرکت ها نیز اقدامات خوبی در داخل و خارج از کشور انجام شده و به عنوان مثال چند هفته گذشته چند تیم صادراتی از سوی شرکت های دانش بنیان به کشور روسیه اعزام شدند. سید محمد صاحبکار خراسانی در خصوص روند ثبت شرکت های دانش بنیان گفت: معیارهای ارزیابی یک شرکت دانش بنیان توسط یک تیم متشکل از 12 وزارت خانه و دستگاه اجرایی انجام می شود که اطمینان حاصل شود این شرکت ها از معیارهای بالای ملی برخوردار باشند.

وی ثبت اختراع را در سامانه سازمان ثبت مالکیت صنعتی الزامی دانست و توضیح داد: در سامانه ثبت مالکیت صنعتی شرایط و الزامات اختراع و نوآوری درج گردیده و افرادی که ایده آنها منجر به تولید محصول و یا خدمات شده می توانند برای ثبت نام و پیگیری حقوقی مالکیت اقدام نمایند.

خواندن
جف بزوس با سرمایه ۱۵۰ میلیارد دلاری، ثروتمندترین مرد تاریخ حوزه فناوری شد

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6:30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد.

منبع: اکوموتیو

استارتاپس لند

ارسال دیدگاه

dapibus felis ante. non tempus Sed amet, commodo justo id,