5 مهارت که هر بازاریابی باید برای کار با شرکت های نوپا در رزومه خود داشته باشد

5 مهارت که هر بازاریابی باید برای کار با شرکت های نوپا در رزومه خود داشته باشد

حوزه ی بازاریابی به طور چشمگیری گسترده است و مجموعه مهارت های متنوعی را در بر میگیرد، از سئو و کدگذاری طرحِ وب سایت ها گرفته تا رسانه های اجتماعی. بعلاوه بازاریابی برای یک کسب و کار نوپا با بازاریابی برای یک شرکت جا افتاده یا شراکتی بسیار متفاوت است. وقتی که شرکت های نوپا به دنبال استخدام بازاریاب هستند، نسبت به شرکت های قدیمی تر باید به دنبال مهارت های متفاوتی در او باشند. وقتی به یک گروه دو یا سه نفره یک عضو جدید اضافه می کنید ریسک بسیار بیشتری را نسبت به گروه های بازاریابی بزرگ ده، بیست نفره متحمل می شوید. با توجه به این که 90% شرکت های نو پا با شکست مواجه می شوند، باید شخصی را یافت که قادر به انجام کارهای متعدد است و همه ی این کارها را به خوبی انجام می دهد.

شرکت های نوپا  معمولا منابع اندکی برای اختصاص به بازاریابی دارند، با این حال برنامه ی بازاریابی آن هاست که می تواند تفاوت بین شکست و پیروزی کسب و کار را مشخص کند. به همین دلیل باید دنبال کسی باشند که پر انرژی و خلاق است و تمایل به آموختن از راه آزمون و خطا دارد، کسی که می تواند مستقل کار کند. علاوه بر این ویژگی های شخصیتی، داشتن مهارت های بازاریابی مختص شرکت های نوپا نیز سودمند خواهد بود. ما در زیر پنج مهارتی را که هر بازاریابی برای شروع کار با شرکت های نوپا باید در رزومه خود داشته باشد را فهرست کرده ایم:

1.دانش سئو و ایجاد محتوا

اگر نویسنده اید و با ایجاد محتوا و سئو آشنایی دارید، برای شرکت های نوپا حکم طلا را دارید! شرکت های نوپا به ویژه در ایجاد محتوای آنلاین به کمک نیاز دارند و شما می توانید با وبلاگ نویسی و ایجاد محتوای ویدیویی و همچنین ایجاد اهداف سئو و پیگیری پیشرفتتان به آنها کمک کنید. ایجاد محتوا همان چیزیست که شرکت نوپا را در نظر مشتری متمایز می سازد و محتوای پایدار و ارزشمند به ایجاد و حفظ رابطه ای طولانی با مخاطب کمک می کند. به همین دلیل برخی معتقدند مهارت های نویسندگی حتی مهم تر از دانش صنعتی اند ( اما نمی توان انکار کرد که اگر از هر دو مورد برخوردارید، کاملا ایده آل هستید).

خواندن
مهارت های مورد نیاز یک بازاریاب برای ورود به استارتاپ

سئو نیز برای یک شرکت نوپا امری ضروری است، اما به دلیل پیچیدگی نیاز به زمانی طولانی دارد. بنابراین بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک در این حوزه نیاز به کمک دارند. هر مقدار دانشی که از استراتژی های سئو دارید برای شرکت های نوپا ارزشمند خواهد بود.

2. مهارت های کدگذاری ابتدایی

اگر تا حدی در کدگذاری های ابتدایی مهارت دارید و با استراتژی های سئو آشنا هستید، برای شرکت های نوپا ارزشمندتر خواهید بود. این دو مورد عموماً پا به پای هم حرکت می کنند و اغلب اوقات در مجموعه مهارت های صاحبان کسب و کارهای نوپا وجود ندارند. کدگذاری می تواند در کارآمد ساختن بسیاری از فرایندها سودمند باشد. این امر برای شرکت های نوپایی که گروه بزرگ یا بودجه زیادی برای کار ندارند ضروری است. با شنیدن واژه کدگذاری ناامید نشوید. کسی انتظار ندارد که شما متخصص باشید. دانش اندکی از HTML و CSS کافیست و در  وردپرس، ایمیل مارکتینگ، و شبکه های اجتماعی ارزشمند خواهد بود- یادگیری هر دوی این ها نیز آسان است.

منابع متعددی در مورد کدگذاری وجود دارند، یادگیری آن تنها نیاز به زمان دارد، و شرکت های نوپا زمان زیادی در اختیار ندارند، پس اگر هم اکنون از این دانش برخوردارید قطعا تاثیرگذار خواهید بود.

3. تجربه تحلیل داده ها

شرکت های نوپا غرق در داده ها هستند. هر روز یک تکنولوژی جدید ظهور می کند که سریعتر از همیشه  مقدار زیادی داده تولید می کند، و اگر بدانید که چگونه این داده ها را تحلیل و استفاده کنید تا تصمیمات کاری مناسبی بگیرید، این فوق العاده است. شرکت های نوپا برای داده ها نیاز به یک مدیر دارند زیرا حوزه ای پیچیده و زمان بر در کسب و کار است.

خواندن
بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

داده، هسته ی بازاریابی محتوایی است، پس به صاحبان کسب و کار نشان دهید که نه تنها در جمع آوری داده مهارت دارید، بلکه می توانید برداشتی معقول از آن داشته باشید.

4. بازاریابی در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مکانی برای اطلاع رسانی در مورد کسب و کاری جدید هستند. پس آگاهی از تمامی پلت فرم های اجتماعی امری ضروری است. اغلب شرکت های نوپا شخص خاصی را که مسئول شبکه های اجتماعی باشد ندارند، پس این مسئولیت بر عهده بازاریاب قرار می گیرد. و به خاطر داشته باشید بسیاری از افراد تصور نمی کنند که شبکه های اجتماعی نیاز به زمان آنچنانی داشته باشند، که تصوری اشتباه است. شما باید با شبکه های اصلی مثل فیسبوک، توییتر، و اینستاگرام آشنا باشید و برای هر یک از استراتژی بازاریابی مناسب آن استفاده کنید.

شناختن  نیچ سایت هایی که مختص شرکت نوپایی اند که شما قصد کار با آن را دارید، سودمند است. تحقیق خود را زودتر انجام دهید، آیا به طور گسترده در Pinterest یا LinkedIn حضور دارند؟ اگر در شبکه های اجتماعی حضور ندارند، آیا می توانید پلت فرم مناسبی برای آن ها پیشنهاد دهید؟

بهترین راه برای نشان دادن مهارتتان در مورد شبکه های اجتماعی این است که خودتان در آن ها حضور داشته باشید. پس اگر قصد دارید ازLinkedIn صحبت کنید، مطمئن شوید یک پروفایل عالی دارید که برای مثال از آن استفاده کنید. و اگر قبلا به بازاریابی کسب و کاری در شبکه های اجتماعی کمک کرده اید، مطمئن شوید که تمام دستورالعمل ها و استراتژی هایی که در گذشته برایتان موفقیت آمیز بوده اند را شامل می شوید.

خواندن
استوری‌تلینگ ۴ نام تجاری بزرگ

5. مهارت های طراحی

شرکت های نوپا نه تنها نیاز به ارتقای حضورشان در شبکه های اجتماعی دارند، بلکه این موضوع به طور کلی در مورد برند آنها نیز صدق می کند. و اینجاست که مهارت های طراحی به کار می آیند. احتمالا هنوز در حال کار روی وب سایت و طراحی ایمیل و بازاریابی اینترنتی هستند، پس قابل دسترس بودن برای کابران امری کلیدی است. شاید بهترین ایده ی کسب و کار را در سر داشته باشید، اما اگر وب سایت شما کاربردی نباشد، هرگز موفق نخواهید شد.

برای یاد گرفتن زیر و بم  وردپرس زمان بگذارید. زیرا این سایت مناسبی برای اکثر شرکت های نوپا است. با قالب های مختلف آشنا شوید ( اینجا کدگذاری هم به دردتان می خورد زیرا حتی بهترین قالب ها هم باید برای هر کسب و کاری مناسب سازی شوند). همچنین وب سایت هایی به عنوان نمونه ایجاد کنید تا بتوانید با استفاده از آن ها دانش تان را به تصویر بکشید.

منبع :guilanclick

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *