حمایت سامسونگ از اکوسیستم استارت‌آپ‌های خارجی

حمایت سامسونگ از اکوسیستم استارت‌آپ‌های خارجی

سامسونگ در تلاش است تا اکوسیستم استارت‌آپی را نه‌تنها در کره بلکه در خارج از این کشور نیز توسعه دهد.به‌طور خاص، سامسونگ به عنوان یک شتاب‌دهنده استارت‌آپی در خارج از کره عمل کرده است. یک شتاب‌دهنده استارت‌آپی نقش مهمی را در پشتیبانی از توسعه و مدیریت استارت‌آپ‌های جوان دارد.

با توجه به صنعت استارت‌آپی و خدمات اخبار خارجی، سامسونگ آموزش‌های فشرده‌ای را در برنامه‌های شتاب‌دهندگی استارت‌آپ در هند برگزار کرده است. حدود ۳۰ کارمند در شرکت سامسونگ در این برنامه شرکت کردند.

آنها در طول ۲ ماه گذشته از راه دور کار منتورینگ ۲۰ استارت‌آپ جدید را انجام دادند. در نتیجه، شرکت سرمایه‌گذاری هندی هکس‌پرشنز توانست با کمک سامسونگ به موفقیت بزرگی دست پیدا کند. به علاوه یک استارت‌آپ رمزگذاری داده به نام زیروه لبز و یک تولیدکننده کارت‌های اعتباری همراه به نام اولی کردیت جوایز مهمی را دریافت کردند. این برنامه بخشی از فعالیت‌های خدمات داوطلبانه خارج از کره سامسونگ است.

این شرکت فعالیت‌های مشارکت اجتماعی زیادی را در آن سوی مرزهای خود انجام داده است. این ابرقدرت فناوری اطلاعات کره‌ای به احیای اکوسیستم‌های استارت‌آپی در اندونزی، مالزی، هند و آفریقای جنوبی کمک می‌کند. کارمندان نیز بر اساس تجربه کاری جهانی خود در حوزه‌هایی مانند تحقیقات بازاری، راهبرد قیمت‌گذاری و برنامه‌ریزی به استارت‌آپ‌ها پشتیبانی ارائه می‌دهند.

حدود ۱۵۰۰ نفر از ۴۳ کشور در این برنامه شرکت کرده‌اند. ۵ استارت‌آپ برتر که در این برنامه جایزه دریافت کردند، به دفاتر مرکزی سامسونگ دعوت شده‌اند. علاوه بر برنامه‌های خدمات داوطلبانه، این شرکت از استارت‌آپ‌های جهانی به روش‌های مختلف حمایت می‌کند.

برای مثال برنامه «مولن گیک» که با همکاری دولت بلژیک سازماندهی شد. مولن گیک یک محله زاغه‌نشین در بلژیک است که مهاجران عرب زیادی در آنجا زندگی می‌کنند. سامسونگ این برنامه را برای جوانان آن منطقه برگزار کرده است.

خواندن
لزوم راه اندازی استارتاپ های حوزه حمل‌ و نقل جاده‌ای

در ژانویه، سامسونگ یک مرکز پشتیبانی استارت‌آپی در آنجا افتتاح کرد و فضای کاری را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار داد. در طول این برنامه، ۲۵استارت‌آپ حدود ۱۵۶ پروژه را انجام دادند.

این شرکت در کره به‌شدت از اکوسیستم استارت‌آپی پشتیبانی می‌کند. سامسونگ قصد دارد در طول ۵سال آینده از ۵۰۰ پروژه استارت‌آپی حمایت کند. به عنوان بخشی از این برنامه، سامسونگ برنامه سرمایه‌گذاری داخلی خود را توسعه خواهد داد و از تجاری‌سازی ۲۰۰ پروژه حمایت خواهد کرد.

منبع: هفته نامه شنبه مگ

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *