اوبر در حال مذاکره برای خرید استارتاپ تحویل غذا

/ سپتامبر 28, 2018 / بدون دیدگاه / در استارتاپ - کسب و کار

به گزارش بلومبرگ، اوبر صحبت‌های اولیه برای خرید استارتاپی به نام Deliveroo را آغاز کرده است. این استارتاپ تحویل غذا که در لندن بنیان‌گذاری شده با سرعت بالایی در حال رشد است. Deliveroo یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌های اروپایی است که در سال ۲۰۱۳ توسط دو بنیان‌گذار آمریکایی راه‌اندازی شد. آن‌ها کارمندان قراردادی را به‌عنوان پیک استخدام می‌کنند تا غذای رستوران‌های محلی بیش از ۲۰۰ شهر در انگلستان، اتحادیه‌ی اروپا، آسیا و استرالیا را به مشتری تحویل دهند.

این استارتاپ تحویل غذا ، سال گذشته ۴۸۲ میلیون دلار سرمایه دریافت کرد و ارزش آن به دو میلیارد دلار رسید. همین موضوع انتظار آن‌ها را بالا برده و به گزارش بلومبرگ این شرکت تنها در صورتی راضی به فروش خواهد بود که مبلغ پیشنهادی بسیار بیشتر از ارزش فعلی آن باشد.

Deliveroo همچنین یکی از بزرگترین رقبای بین‌المللی سرویس تحویل غذای اوبر یعنی Uber Eats است. دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر، تلاش‌های خود را در زمینه‌ی بهبود خدمات تحویل مواد غذایی برای سال ۲۰۱۹ دو برابر کرده است.

بنیان‌گذار Deliveroo اوایل امسال در صحبت‌های خود اعلام کرد که فعالیت در بازار عمومی در برنامه‌های این شرکت نبوده است، اما شایعات اخیر خلاف این موضوع را نشان داده‌اند. این استارتاپ در آغاز برنامه‌ی جمع‌آوری کمک‌های مالی در سال ۲۰۱۷ سود ناخالص ۰.۷ درصد داشت که به عقیده‌ی متخصصان بسیار کم است.

 

منبع: زومیت

استارتاپس لند

 

خواندن
بازاریابی چابک چیست و چطور برای موفقیت کسب‌و‌کارمان آن‌ را اجرا کنیم؟
نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

id libero sit Aliquam eget sed