12 درس مهم کارآفرینی از تونی رابینز (بخش اول)

12 درس مهم کارآفرینی از تونی رابینز (بخش اول)

تونی رابینز کارآفرین مشهور و صاحب چندین کمپانی بزرگ امروز به ما ۱۲ درس مهم از کار آفرینی را می آموزد. در بخش اول این پست ما 6 درس آن را برای شما تهیه کرده ایم .
با ماهمراه باشید.

۱- فرد قوی فقط افراد قوی را میشناسد
اگر هنوز مطمئن نیستید که کجا به دنبال شریک کاری خود بگردید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که به دنبال کسی بروید که در زمینه کاری شما متخصص باشد و مطمئن شوید که شما را به اهدافتان نزدیکتر خواهد کرد.

۲- شش نیاز اساسی خودتان را به خاطر داشته باشید

همه ما به اطمینان٬ قطعیت٬اهمیت ٬عشق و همچنین تجربه رشد شخصی و احساسی نیاز داریم گاهی مواقع لازم است همین نیازهای به ظاهر ساده را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

۳- یک انتخاب خوب کافی نیست

به دنبال افرادی باشید که کاربلد باشند و بتوانند با اهداف بلند مدت شرکت خودشان را مطابقت دهند اگر شما فقط یک نفر را انتخاب کنید و همه مسئولیتها را به او بسپارید در بلند مدت به مشکل برخواهید خورد.

۴-صاحب تجارت باشید نه فقط یک اپراتور

اگر نسبت به کاری که انجام میدهید نامطمئن باشید واسترس داشته باشید قطعا فقط یک اپراتور هستید نه صاحب واقعی کسب وکار. زمانی که کار کردن را متوقف میکنید ینی کسب و کار خود را متوقف کرده اید شما مجبورید خودتان را به چالش بکشید و استراتژیک برخورد کنید تا در کارتان پیشرفت کنید.

۵-برندگان پیش بینی میکنند بازندگان واکنش نشان میدهند

فقط کافی نیست که کاری را درست انجام دهید بلکه باید آنرا در زمان مناسب انجام دهید. برخی افراد قبل از اینکه اقدام به کاری کنند موانع را میبینند و از انجام آن سرباز میزنند ( این یک چالش کلاسیک است).

خواندن
کارآفرین داخل سازمانی ؛ نیرویی مهم برای هر کسب‌وکار

۶-سود را فراموش کنید همه چیز فقط پول نقد است

بله درسته شما به یک حسابدار نیاز دارید که سودتان را برای شما محاسبه کند اما به یاد داشته باشید که سود فقط یک تئوری حسابداری است . آنچه که مهم است داده هایی است که بتوان با کمک آن کارتان را تفسیرکنید مثل پول نقد.

منبع : استارتاپینگ

استارتاپس لند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *